Płytki ze sklepu internetowego – tak czy nie?

 

ceramika i armaturaKażdego sezonu producenci udostępniają płytki ceramiczne w najróżniejszych formatach, począwszy od drobnych mozaik aż po duże kwadraty i prostokąty. To, jakie wybierzemy zależy przede wszystkim od naszych upodobań oraz efektów, jakie chcemy uzyskać, a także możliwości przestrzennych, ponieważ mała łazienka powinna być aranżowana inaczej niż duża, dająca więcej możliwości dekoratorskich. Nie oznacza to jednak ograniczeń dla właścicieli małych łazienek, zwłaszcza, że nowoczesne płytki podłogowe i ścienne odpowiednio dobrane potrafią optycznie powiększać pomieszczenie. Przystępując do remontu łazienki zwykle wybieramy się do dużych sklepów z armaturą i glazurą, gdzie w jednym miejscu mamy możliwość zaopatrzenia się we wszystko, co jest nam potrzebne podczas, ciągnących się nieraz miesiącami, prac remontowych.

Statystyki oraz dochody sklepów wskazują na to, że coraz częściej doceniamy zakupy w sklepach wirtualnych, gdzie otrzymujemy możliwość przeglądania propozycji producentów, pozyskiwania płytek ceramicznych z drugiego końca Polski czy też szukania inspiracji z zakresu potencjalnych łazienkowych aranżacji niemal bez wychodzenia z domu. Pomimo rosnącej w siłę popularności nowatorskich rozwiązań takich, jak wprowadzanie do łazienek materiałów z kamienia, szkła czy drewna, w przestrzeni naszej łazienki niepodzielnie królują płytki ceramiczne. Nie oznacza to oczywiście, że jesteśmy zwolennikami tego, co standardowe i boimy się innowacji. Takiemu twierdzeniu przeczyłaby wysoka popularność wanien z hydromasażami, korzystanie z usług biur projektowych oraz „przemycanie” od czasu do czasu nowatorskich rozwiązań, jakim do niedawna były chociażby płytki gresowe. Współczesny świat sprawił, że wirtualne zakupy stały się codziennością, nie tylko ze względu na swoją wygodę, ale także dlatego, że nie zawsze mamy możliwość sprawnego przemieszczania się z jednego krańca Polski na drugi w poszukiwaniu określonego towaru. Jeżeli okaże się podczas remontu, że brakuje nam jednego kartonu płytek, którego akurat nie ma już w magazynie sklepu stacjonarnego, bez większego problemu możemy sprowadzić je sobie z innego sklepu, który znajdujemy w Internecie.

Ciągle jeszcze – pomimo popularyzacji takiej formy zakupów - wielu z nas podchodzi do zakupów ceramiki i glazury w Sieci ze sporą dozą nieufności, obawiając się uszkodzonych płytek, niesolidnych dostawców, problemów z reklamacją, długiego czasu oczekiwania na towar czy wręcz nie otrzymania go wcale. Czasami kolory sfotografowanych płytek mogą nie odpowiadać w stu procentach ich faktycznej barwie, jednak profesjonalni sprzedawcy dokładają wszelkich starań, aby jakość sprzedaży była na najwyższym możliwym poziomie. Ze względu na to, że wiele z tego typu sklepów należy do producentów, których produkty kupujemy na ci dzień - także w sklepach stacjonarnych - nie mogą pozwolić sobie na jakiekolwiek niedopatrzenie, które mogłoby skutkować osłabieniem pozycji marki. Oczywiście od razu trzeba zaznaczyć, że w Sieci istnieje wielu sprzedawców udostępniających nieodpowiednie czy uszkodzone materiały budowlane i wiele z miejsc takich, jak chociażby portale aukcyjne, nie nadające się na zakupy kruchej armatury. Dowolny, oferujący płytki sklep internetowy może być więc wiarygodny albo nie, jednak korzystając ze sklepów internetowych znanych i cenionych producentów glazury i terakoty takich, jak Opoczno, oferujący płytki Paradyż czy Tubądzin, nie musimy się niczego obawiać. Ze względu na to, że oferowane przez nich płytki ceramiczne czy popularne ostatnio płytki gresowe, sprzedawane są także w odwiedzanych przez nas sklepach stacjonarnych, zakupy w sposób praktycznie niczym się od siebie nie różnią. Jeszcze do niedawna luksusowe elementy wyposażeniowe dostępne były jedynie nielicznym, dzisiaj jednak, kiedy sklepowe półki uginają się od różnorodności asortymentowej, nie mamy większych trudności z dostarczeniem do łazienki elementów takich jak płytki ceramiczne czy płytki podłogowe. Ze względu na to, że nie zawsze wiemy gdzie szukać materiałów, które najlepiej dopasowane byłyby do przestrzeni naszej łazienki, sklep wirtualny może być idealny do wyszukiwania czegoś nietypowego czy oryginalnego.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!