Polskie jest dobre

oknoW dzisiejszych czasach wielu Polaków sceptycznie nastawionych jest do tego, co narodowe. Wolimy korzystać z zagranicznych marek, w zasadzie we wszystkich dziedzinach życia. Często zapominamy, że polskie firmy nie tylko działają solidnie, ale także doskonale prosperują poza granicami naszego kraju. Przykładem takiej firmy jest spółka Fakro. Fakro jest firmą, która pierwsze kroki stawiała ponad dwadzieścia lat temu. Pierwsze okna zostały wyprodukowane w 1991 roku w Nowym Sączu. Na podbój rynku zagranicznego spółka Fakro wyruszyła zaledwie trzy lata później. Firma kolejno podbiła między innymi Holandię, Francję, Słowację. Siedem lat po powstaniu, spółki dystrybucyjne Fakro pojawiają się także w Niemczech i na Ukrainie. W efekcie, dziś Fakro jest grupą firm, w skład której wchodzi łącznie kilka zakładów w Polsce oraz piętnaście firm dystrybucyjnych za granicą. Fakro może pochwalić się wieloma osiągnięciami i nagrodami. Z pewnością świadczy to o jej kompetentności i słusznie wzbudza zaufanie, nie tylko mieszkańców Polski. Jedną z najważniejszych nagród jest otrzymana dwukrotnie Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP. W 2003 rok spółka Fakro otrzymała ją za wkład w budowaniu prestiżu polskiej gospodarki na terenie Unii Europejskiej.

Zaufanie klientów najważniejsze

Dwa lata temu, w 2011 rok, nagroda została przyznana za obecność na rynku globalnym. Docenienie ze strony najwyższych władz państwowych niewątpliwie ma ogromny wpływ na to, jak potencjalni klienci postrzegają Fakro. Warto wspomnieć, że równie prestiżowych nagród, które spółka otrzymała jest więcej (chociażby przyznana przez Redakcję Rynków Zagranicznych nagroda Wybitnego Polskiego Eksportera). Wszystko to sprawiło, że pozycja Fakro na rynku na stałe umocniła się w świadomości społeczeństwa. Dlatego też – w trosce o klientów – firma stara się, by oferowane przez nią usługi wykonywane były na jak najwyższym poziomie. Fakro szczególną uwagę przywiązuje do bezpieczeństwa. Przykładem mogą być okna ze wzmocnioną konstrukcją, które mają zapobiegać włamaniom. Ponadto wszystkie powstałe produkty wykonywane są przez doświadczonych pracowników z największą jakością i standardami wytyczonymi przez Unię Europejską. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nawet doświadczeni pracownicy cały czas uczestniczą w szkoleniach, które mają pomóc im zdobyć nowe zdolności i wiedzę na temat nowoczesnych technologii znajdujących zastosowanie w firmie Fakro. Istotne jest także to, co dzieje się w samych laboratoriach. Przeprowadza się tam ponad siedemdziesiąt badań, które sprawdzają na bieżąco sprawność i jakość oferowanych produktów. Warunki pozwalają na testy nawet w skrajnych warunkach atmosferycznych. Na zaufanie klientów wpływają także otrzymane przez Fakro certyfikaty. Są to dokumenty potwierdzające wysoki standard produkowanych okien i reszty elementów. Fakro posiada ponad dwadzieścia takich prestiżowych certyfikatów. Dwa lata temu spółka uzyskała jeden z ważniejszych. Certyfikat AEO przyznany został Fakro przez europejskie służby celne. AEO jest uznawany na terenie całej Unii Europejskiej, dodatkowo podnosi bezpieczeństwo wymiany handlowej z partnerami znajdującymi się poza Unią. Firma została więc doceniona nie tylko przez władze państwowe (gdy otrzymała nagrodę od prezydenta Polski), ale także od wielu ważnych organizacji zagranicznych.

Dbałość o szczegóły

Fakro jest firmą skupiającą się przede wszystkim wokół produkcji okien dachowych. Szczególną uwagę zwraca się na bezpieczeństwo, które musi zostać zapewnione klientowi. Zabezpieczenie okna polega głównie na tym, by zapobiec łatwemu dostaniu się do środku domu. Zadaniem fabryk jest więc podnoszenie odporności okien dachowych oraz zapobieganie ich przypadkowemu otwarciu. Fakro zwraca też uwagę na prawidłową wentylację po zamontowaniu okna. Ich szczelność może powodować problemy, takie jak kondensacja pary wodnej w pomieszczeniach. Rozwiązaniem staje się zamontowanie automatycznego nawiewnika, dzięki któremu do pomieszczenia dostaje się prawidłowa ilość powietrza. Równie ważne jak powietrze jest to, by do mieszkania czy dom docierała odpowiednia ilość światła. Okna Fakro produkowane są tak, by zapewnić jak najlepsze naturalne oświetlenie wnętrz. Nie tylko wielkość okna wpływa na przepływ promieni słonecznych. Istotna jest także właściwa powierzchnia przeszklenia. Fakro proponuje ofertę, która jest bardzo energooszczędna. Okna dachowe projektowane są w taki sposób, by pozyskiwać ciepło w zimie i utrzymywać je wewnątrz pomieszczeń.

Rozszerzona oferta

Fakro to jednak nie tylko firma zajmująca się produkcją okien. Oferuje także unikatowe, starannie wykonane schody strychowe. Swoje zastosowanie znajdują w domach, w których potrzebne jest funkcjonalne wejście na strych. Zwykłe schody z natury zabierają bardzo dużo miejsca, są także trudniejsze i kosztowniejsze w wykonaniu. Schody strychowe spełniają identyczne wymogi bezpieczeństwa, co schody stacjonarne. Fakro wykonuje takie elementy z wielką precyzją. Można je złożyć, ale jednocześnie – jeśli na przykład prowadzą do pokoju często używanego – pozostawić rozłożone. Wyglądają bardzo estetycznie dlatego też nie ma obawy o to, że oszpecą nasze otoczenie. Spółka Fakro proponuje schody niewymagające złożenia. Całość dostarczona jest na miejsce. Przywiezione do klienta schody wymagają tylko łatwego zamontowania w odpowiednim miejscu. Długość schodów strychowych dostosowujemy według własnego uznania. Fakro oferuje szeroki wybór oferty – można na przykład zdecydować się na schody drewniane lub metalowe. Dla większego bezpieczeństwa można także zainstalować poręcz oraz barierkę ochronną na poddaszu. Oferta Fakro dotyczy także wszelkich akcesoriów związanych z oknami. Przede wszystkim są to różnorodne rolety i żaluzje. Można je zresztą obejrzeć wchodząc na stronę znajdującą się pod adresem http://www.roofstyle.pl/. W zależności od potrzeby Fakro dostosowuje się do swojego klienta. Firma proponuje między innymi rolety przyciemniające czy zatrzymujące ciepło na zewnątrz w upalne dni. Jak widać, gdy potrzebujemy jakiejś usługi – na przykład przy wymianie okien – warto zacząć nasze poszukiwania od polskiego rynku. Polskie produkty dorównują dziś standardom europejskim oraz światowym. Skoro z usług polskiej firmy korzystają klienci zagraniczni, my tym bardziej powinniśmy to zrobić.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie

Our website is protected by DMC Firewall!