Nowoczesne instalacje solarne

 

kolektor słonecznyChociaż wykorzystywanie kolektorów słonecznych w naszej strefie klimatycznej nie daje takich rezultatów, jak w przypadku miejsc, w których nasłonecznienie jest stałe i utrzymuje się na wysokim poziomie, rynek związany z zakupem tego typu elementów nieustannie się rozwija i cieszy rosnącą popularnością. Efekt grzewczy nie jest wyjątkowo atrakcyjny, jednak solary – jako element współpracujący z innym elementem grzewczym – mogą dawać zaskakująco pozytywne rezultaty i znacząco wpłynąć na minimalizację kosztów związanych z ogrzewaniem i dostępem do ciepłej wody. Kolektory słoneczne są ciekawą alternatywą szczególnie dzisiaj, kiedy tradycyjne źródła energii – ropa lub węgiel – gwałtownie się zmniejszają wpływając bezpośrednio na zwiększenie kosztów ich eksploatacji. Instalacje solarne są wyjątkowo kosztowne, nie zawsze więc inwestowanie w takie elementy może wydawać się opłacalne. Wysoki koszt zakupu i montażu jest zwykle największym problemem, jednak możliwe jest pozyskanie dofinansowania z narodowego funduszu ochrony środowiska. W takiej sytuacji poniesione koszty zostają obniżone nawet o 45%.

Instalacje grzewcze oparte o odnawialne źródła energii zwracają się już po kilku latach, z czasem bardzo wyraźnie obniżając rachunki. W przypadku domków jednorodzinnych zainstalowanie dwóch paneli jest w stanie wpłynąć znacząco na oszczędność energii wynikającej z ogrzewania wody. W ciągu roku może to być połowa wszystkich dotychczasowych kosztów, co jest wyjątkowo dobrym wynikiem. Nawet jeżeli sam płaski kolektor nie będzie wystarczający, w połączeniu z innym systemem z pewnością da lepsze rezultaty. Dobrej jakości kotły potrafią znacząco obniżać wysokość rachunków, dlatego też wybrane kotły kondensacyjne czy udoskonalone kotły tradycyjne z pewnością będą dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych, dla których ergonomia i praktyczność jest podstawą codziennego życia. Wybór systemów solarnych jest wyjątkowo ważne także w przypadku szacowania wartości nieruchomości, dlatego też jeżeli zależy nam na zyskownej sprzedaży obiektu z powodzeniem możemy liczyć na to, że inwestycja będzie działaniem opłacalnym. Kolektory słoneczne są zatem inwestycją długoterminową nie tylko dlatego, że pozwalają na obniżenie wysokości rachunków w dłuższej perspektywie, ale także dlatego, że podwyższają wartość posiadanego przez nas majątku. Więcej o samych kolektorach można poczytać na stronie producenta. Jeśli chodzi zaś o kotły gazowe oraz inne większe miasta dysponują różnorodną ofertą, dzięki której każdy znajdzie dla siebie idealny produkt.

Jeżeli wydaje się komuś, że montaż instalacji solarnej będzie wymagał drastycznej przebudowy całej nieruchomości może spać spokojnie, ponieważ nie ma konieczności wprowadzania większych korekt do projektu architektonicznego obiektu. W zdecydowanej większości montaż ogranicza się do wywiercenia kilku otworów w dachu lub też innej części budynku, zwłaszcza, że współczesna technologia z powodzeniem na to pozwala. Panele słoneczne powinny być jednak umieszczane tam, gdzie występuje najlepsze nasłonecznienie, na południowej części dachu, ścianie budynku lub nawet na gruncie. Jest to więc czysta ekologia, która nie wymaga dodatkowo konieczności pozyskiwania zezwoleń ani administracyjnych formalności. Inwestując w nowoczesne rozwiązania przyczyniamy się nie tylko do ograniczenia własnych wydatków, ale także do zabezpieczania środowiska, co współcześnie wydaje się być wyjątkowo ważne. Panele solarne nie zanieczyszczają powietrza i nie generują żadnych szkodliwych oparów, dlatego też takie elementy są podstawowym aspektem branym pod uwagę przez wszystkie osoby dbające o ekologię. Oczywiście każdy kolektor słoneczny jest inny, dlatego też przystępując do zakupów powinno zwracać się uwagę na jego wysoką jakość. Nie chcąc inwestować w produkt, który niewiele nam da, najlepszym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z ofert renomowanych producentów, którzy funkcjonują w branży od wielu lat. Mając grono zadowolonych klientów nie mogą pozwalać sobie na jakiekolwiek odstępstwa od reguły i zaniżanie propagowanej przez siebie jakości.

Kupując z promocji czy przecen zwykle ryzykujemy, dlatego też warto brać pod uwagę te parametry, które wpływają bezpośrednio na trwałość i bezawaryjność kolektora, jego ekonomiczność oraz możliwość szybkiego zwrócenia nakładów finansowych wynikających z konieczności inwestowania w zakup odpowiedniego produktu. Konieczne jest zatem kupowanie kolektorów, które posiadają niezbędne atesty oraz takie, które pozytywnie przeszły profesjonalne badania, przez co spełniają surowe normy i wymagania. Instalacje solarne wymagają – wprawdzie jednorazowych, ale bardzo wysokich – kosztów finansowych, dlatego też nie powinno się oszczędzać i nabywać produktów, które nie pozwolą na zyskowną eksploatację.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie

Our website is protected by DMC Firewall!