Jak wynająć auto

Samochód to rzecz, bez której wiele osób nie potrafi się dzisiaj obyć. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, ponieważ dzięki pojazdom codzienne życie staje się prostsze i bardziej efektywne. Coraz częściej w wyposażeniu standardowej, polskiej rodziny znajduje się przynajmniej jeden samochód. Co jednak zrobić, gdy auto nagle, z dnia na dzień, odmówi nam posłuszeństwa? Jak zdobyć samochód dostawczy, gdy czeka nas przeprowadzka? Gdzie szukać aut biznesowych, dzięki którym wyślemy naszych pracowników na konferencje czy spotkania organizowane w różnych miastach? Okazuje się, że rozwiązaniem wszystkich wymienionych problemów jest wypożyczalnia samochodów dostawczych oraz osobowych. Dzięki wspomnianej działalności możemy zaplanować z góry najem wybranego auta lub zgłosić się po samochód z nagłych wypadkach. Z pewnością warto wiedzieć, jak zarezerwować i wynająć nowe auto z wypożyczalni. Nigdy przecież nie wiemy, kiedy wspomniana usługa może nam spaść z nieba.

Wcześniejsza rezerwacja samochodu

W przypadku wyjazdu służbowego czy przeprowadzki z reguły wiemy wcześniej o tym, że będziemy potrzebować konkretnego samochodu na konkretny dzień bądź dni. W takich sytuacjach wypożyczalnia samochodów dostawczych bądź osobowych (czasami jedna działalność oferuje klientom różne typy aut) proponuje wygodny proces rezerwacji możliwy przede wszystkim za pośrednictwem strony internetowej. Na tej ostatniej – należącej do konkretnej wypożyczalni – znajdziemy między innymi nowoczesny, przejrzysty formularz zgłoszeniowy. By zarezerwować samochód, musimy wypełnić wszystkie wymagane pola. Te ostatnie zawierają zazwyczaj dane kontaktowe, dokładny okres wypożyczenia oraz wybrany samochód. Jeśli taka forma rezerwacji do nas nie przemawia, możemy skontaktować się z pracownikiem firmy za pośrednictwem poczty elektronicznej, drogą telefoniczną oraz oczywiście osobiście, w siedzibie wypożyczalni samochodowej. 

Natychmiastowy wynajem aut

Czasami zdarzają się sytuacje, których nie możemy przewidzieć. Nagła przeprowadzka, wyjazd biznesowy z dnia na dzień czy popsuty samochód w poniedziałkowy poranek...W takich przypadkach wypożyczalnia samochodów z reguły jest gotowa na natychmiastową pomoc swoim klientom. Jeśli potrzebujemy pojazdu zastępczego „na już” powinniśmy kontaktować z się z pracownikiem wybranej wypożyczalni bezpośrednio. Warto zrezygnować z formularza zgłoszeniowego, ponieważ ta droga kontaktu polecana jest raczej w sytuacjach opisywanych w poprzednim akapicie. Po pierwsze możemy zatem znaleźć dane telefoniczne wypożyczalni i zadzwonić tam z konkretnym zapytaniem. Jeśli mamy czas i taką możliwość, warto udać się do siedziby działalności osobiście. Z reguły formalności nie trwają długo, dlatego – jeśli potrzebny nam samochód jest dostępny – stosunkowo szybko otrzymujemy kluczyki i dokumenty do wynajętego pojazdu. 

Punkty odbioru i zwrotu

Wypożyczalnie samochodowe bardzo często dbają o dobro klientów w kontekście odbioru oraz oddania wypożyczonego auta. W dużych miastach osoby korzystające z usług tego typu działalności mają do wyboru przynajmniej kilka lokalizacji, z których mogą odebrać – bądź do których mogą dostarczyć – wypożyczony pojazd. Niektóre lokalizacje są darmowe, czyli innymi słowy kierowca nie płaci więcej za „spotkanie” z przedstawicielem firmy w innym miejscu, niż w jej siedzibie. Zazwyczaj do takich miejsc należą różnego rodzaju dworce czy lotniska. Jeśli za inną lokalizację pobierana jest opłata, zazwyczaj nie jest to duża kwota. O dopłacie poinformuje nas pracownik przed pojęciem decyzji, dlatego żadne koszta nie pozostają ukryte.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!