Torby skórzane w męskim wydaniu

 

skórzane torby na laptopaNoszenie torebek jeszcze do niedawna uważane było za absolutny symbol kobiecości i trudno było wyobrazić sobie jakiegokolwiek mężczyznę, który odważyłby się wyjść na ulicę z przerzuconą przez ramię torebką inną od pokrowca na laptopa czy też eleganckiej skórzanej aktówki. Dyskusji na temat męskiego lub niemęskiego wymiaru torebek nie przysłużyły się także środowiska mniejszościowe i polityczne, doszukujące się w każdym aspekcie życia przejawów podskórnej nutki homoseksualnej. Wiadomo jednak, że o męskości nie decyduje tylko i wyłącznie wizerunek zewnętrzny, ale także charakter, dlatego też od niedawna oni sami decydują o tym co będą nosić, a czego nie. Minęły już czasy, kiedy męskość była wyrażana za pośrednictwem szarego mydła i wody z kranu. Nowoczesny mężczyzna posiada dzisiaj pełen asortyment kosmetyków do pielęgnacji włosów, twarzy i ciała oraz całe kolekcje odzieży i akcesoriów, które pozwalają mu na tworzenie własnego wizerunku nie tylko zgodnie z obowiązującymi trendami, ale także z własnym gustem oraz preferowanym stylem. Współczesne torby skórzane dostosowane są w pełni do męskich oczekiwań, posiadają szereg kieszeni, przegródek oraz fasony, które posiadają proste kształty, stonowane kolory oraz proste, nierzucające się w oczy motywy.

Mając na uwadze cenioną przez mężczyzn funkcjonalność oraz praktyczność, projektanci starają się kreować takie akcesoria, które będę przede wszystkim eleganckie i proste w stosowaniu. Wydaje się, że torby skórzane dopasowane do męskich oczekiwań są wytworem XXI wieku, jednak wczesne „prototypy” pojawiły się w latach 90. XX wieku. Historia samej torebki ma oczywiście swoje korzenie kilka stuleci wcześniej, już w średniowieczu, kiedy ogromną popularnością cieszyły się proste sakiewki wiązane przy pasku, stosowane były jednak w większości przez kobiety, dlatego też panowie zmuszeni byli czekać setki lat na możliwość przebierania w wielkościach, fasonach i kształtach, nie obawiając się wzbudzania kontrowersji, wychodząc na ulicę z torbą przerzuconą przez ramię. O męskości i niemęskości torebek dyskutuje się także w kontekście ich rodzajów, zwłaszcza, że pojawiają się pewne rozbieżności co do stosowności noszenia toreb przez mężczyzn młodych i starszych. Można oczywiście kierować się stereotypami sugerującymi, że panom w pewnym wieku nie wypada już nosić sportowych czy kolorowych toreb, jednak jak wiadomo wszystko jest nie tylko kwestią gustu, ale i stylu oraz sposobu bycia. Wydaje się, że współcześnie nie ma już większych trudności z utrzymaniem własnego charakteru i manifestowania swoich poglądów czy stylu życia za pośrednictwem odpowiednich gadżetów czy części garderoby. Nie ma więc większych przeszkód w wybieraniu spośród dostępnych modeli takich, które najzwyczajniej w świecie będą się panom podobać. Oczywiście wiadomo, że symbolem męskiej elegancji są torby skórzane, będące elementem statusu i podkreślające wszystko to, co jest uznawane za esencję męskości – prostota, siła, odporność, indywidualność i ponadczasowy styl.

Torby męskie podzielone są głównie na trzy grupy, do których zaliczane są torebki noszone w ręku, torebki noszone na ramieniu oraz proste saszetki, stanowiące najbardziej kompromisowe rozwiązanie dla mężczyzn, którzy nie przepadają za wszelkiego typu eksperymentami i nie są zwolennikami typowych torebek, uznawanych za typowo damski element wizerunku. Pojemne saszetki są eleganckie i praktyczne, głównie dlatego, że z łatwością mieszczą w swoim wnętrzu wszystko to, co mężczyzna powinien mieć pod ręką – pieniądze, dokumenty oraz telefon. Torby noszone w dłoni to zwykle torby skórzane, których elementem dominującym jest neutralny kolor oraz prosty fason bez jakichkolwiek ekstrawaganckich dodatków. Dzięki temu są w stanie doskonale skomponować się z eleganckim strojem oraz klasycznym wizerunkiem oraz stanowić trafiony element wykorzystywany przez panów podczas spotkań biznesowych czy też wszystkich oficjalnych wydarzeń. Trzecią grupą są torby na ramię, które stanowią najbarwniejszą kompilację fasonów, kształtów oraz rozmiarów i są grupą, z której panowie mogą czerpać nie tylko inspiracje, ale i swoje ulubione zestawienia oraz modele torebek. Oczywiście torby na ramię nadal przez większość panów uznawana jest za element niestosowny zarezerwowany wyłącznie dla piękniejszej części populacji, jednak coraz chętniej są wykorzystywane przez mężczyzn jako torby przerzucane przez ramię, dzięki czemu mogą stanowić element, który zapewnia im swobodę oraz niezobowiązujący look. Podobnie jak w przypadku kobiet, torby męskie mogą stanowić prosty dodatek do ubioru, dlatego też ci mężczyźni, którzy cenią sobie atrakcyjny wygląd oraz podążanie za obowiązującymi trendami, z pewnością nie pogardzą propozycjami, które przygotowują im co jakiś czas projektanci mody. Ze względu na to, że torby cieszą się coraz większą popularnością i zaufaniem, są tworzone z myślą typowo o panach, zapewniając im dodatki, które spełniają przede wszystkim ich oczekiwania. Mężczyźni nie muszą więc przebierać już w modelach damskich szukając takich, które najbardziej mogłyby wkomponować się w ich wizerunek. Mają swoje własne kolekcje, własne fasony oraz własną modę, która jest właśnie taka, jaka powinna być – wyrafinowana, elegancka i...męska. Wydaje się jednak, że oferta kierowana dla kobiet wciąz jest bardziej szeroka. Można to zresztą sprawdzić na stronie http://www.labelle.net.pl/torby-ze-skory/15-torby-skorzane-dla-eleganckich-kobiet. Nawiększą popularnością u kobiet cieszą się obecnie kopertówki i listonoszki.

Pierwotna osiemnastowieczna torebka damska zdążyła wyewoluować na przestrzeni lat, dostosowując się nie tylko do następujących po sobie i cyklicznie zmieniających się trendów, ale i następujących po sobie epok, w których były projektowane. Męska torba przypominająca najbardziej te pojawiające się obecnie, pojawiła się dopiero niedawno i już od początku wzbudzała niemałe kontrowersje, została ciepło przyjęta przez płeć brzydką, dzięki czemu pierwotny prosty i surowy wygląd mógł przekształcić się przez te kilkanaście lat przyjmując dzisiaj ostateczną formę, przechodząc liczne metamorfozy i przeżywając swój rozkwit, stając się elementem, który zaczął przeżywać swój rozkwit posiadając pełną gamę kolorów, motywów, wzorów i fasonów, stanowiąc tym samym element podkreślający styl, manifestujący poglądy i odzwierciedlający męski charakter.

Komentarze   

 
0 #1 Torebki męskiedamian 2013-01-30 15:10
może i masz racje ale dla mnie torebki na zawsze pozostanę zarezerwowane dla kobiet.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie

Our website is protected by DMC Firewall!