Rodzaje okien dachowych Fakro

Fakro okna dachowe

Fakro okna dachowe to propozycja dla osób, dla których liczy się najwyższa jakość. Oczywistym jest fakt, że decydując się na na tak dużą inwestycję, jaką niewątpliwe są okna, chcemy po służyły nam jak najdłużej, a najlepiej, gdyby przez ten cały czas pozostawały w nienaruszonym stanie. W przypadku tego typu produktów niezwykle ważne jest także to, by były funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Wszystkie te cechy wykazują Fakro okna dachowe. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie krótką charakterystykę poszczególnych rodzajów okien i mamy głęboką nadzieję, że pomoże Ci ona wybrać okna idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

1. Uchylno-obrotowe okna preSelect. Standardowa wersja tego okna dostępna jest z energooszczędnym pakietem szybowym U3. Jak sama nazwa wskazuje, istnieją dwa sposoby otwierania go - obrotowy i uchylny. Aby go zmienić, wystarczy wykorzystać przełącznik preSelect, ten umiejscowiony został w połowie wysokości ościeżnicy, ujrzysz go po otworzeniu skrzydła. Maksymalny kąt uchylenia okna to 35°, a obrotu 180°. Klamka została zamontowana w dolnej części okna i wyposażona w dwa stopnie mikrouchylenia. Ponadto Fakro okna dachowe preSelect posiadają system topSafe, który zwiększa ich odporność na włamanie. Zawiasy zostały specjalnie wyprofilowane, co zapobiega pęknięciom drewna i wepchnięciu okna do środka, metalowa listwa sprawia, że w starciu z tym oknem włamywacz nie ma szans, nawet jeśli posługuje się specjalistycznymi narzędziami.

2. Obrotowe okna Z-Wave. Są to okna sterowane elektrycznie, co znacznie zwiększa komfort ich użytkowania. Zostały zaopatrzone w centralki, siłowniki i transformatory, dzięki temu możesz otwierać je i zamykać nie ruszając się z miejsca. Fakro okna dachowe mają wbudowany czujnik deszczu, to inteligentne urządzenie zamyka okno natychmiast, gdy tylko wyczuje pierwsze krople deszczu. Jeśli chcesz przejść z trybu elektrycznego na manualny, wystarczy, że przekręcisz klamkę o 90°, a wtedy rozłączysz skrzydło z siłownikiem. Automatyczny nawiewnik V40P automatycznie reguluje szerokość kanału, przez które przepływa świeże powietrze, dlatego regularnie do pomieszczenia jest dostarczana optymalna ilość świeżego powietrza. Podstawowa wersja tego typu okien dostępna jest z pakietem szybowym U3, który jest energooszczędny. System topSafe przeciwdziała włamaniu. Fakro okna dachowe Z-wave przeznaczone są do montażu na dachach o kątach nachylenia od 15° do 90°.

3. Superenergooszczędne okna obrotowe. Przeznaczone są do wykorzystywania w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Ich montaż możliwy jest na dachach o kątach nachylenia od 16° do 70°. Rama skrzydła została specjalnie zaprojektowana, posiada drewniane, poszerzone profile. Fakro okna dachowe superenergooszczędne posiadają pięć uszczelek, kóre podwyższają ich parametry izolacyjne. Okna otwierają się obrotowo. W połowie wysokości znajduje się zawias, który umożłiwia komfortowe otwieranie i zamykanie okien. Okno można obrócić o 180° i zablokować jego ruchy przy pomocy zasuwki blokującej, a to z kolei umożłiwia bezproblemowe umycie zewnętrznej szyby i utzrymanie okna w nienagannej czystości. 

4. Fakro okno dachowe kolebkowe. Należy ono do niestandardowych okien. Są one produkowane na indywidualne zamówienia. Na tle pozostałych wyróżnia je konstrukcja o wygiętym kształcie. Okno otwiera się obrotowo, a klamka została zamontowana w jego dolnej części.

5. Okna ze szprosem. Również należą do grupy okien niestandardowych. Są one przeznoczne przede wszystkim do wykorzystania w zabytkowych budynkach lub takich, które są na nie stylizowane. Cechą charakterystyczna tych okien jest widniejący na środku pionowy szpros. Oblachowanie okna i kołnierz dostępne sa w kolorze czarnym. Okna te nadają budynkom wyjątkowego charakteru. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie

Our website is protected by DMC Firewall!